Právě si prohlížíte Acana vs Orijen

Acana vs Orijen

Bafani, neustále rozšiřujeme naši nabídku, abyste měli co nejširší výběr. Nyní jsmě nově naskladnili superprémiové granule Acana a Orijen! Chcete vědět, jaký je mezi nimi rozdíl? Pokud ano, více se dozvíte v našem srovnání.

Obsah

O společnosti

Vzhledem k tomu, že Orijen a Acana jsou obě dobře známé značky krmiv pro psy, jsou často vzájemně srovnáváni u mnoha chovatelů různých plemen. Obě značky se také chlubí tím, že používají pouze suroviny bez GMO.

Acana i Orijen jsou obchodní značky vytvořené a vyráběné společností Champion Pet Foods LP založenou Reinhardem Muhlenfeldem v roce 1985. Jeho étosem bylo vytvořit krmivo, které je biologicky vhodné, což znamená odrážet to, co by psi jedli ve volné přírodě. Jejich receptury jako takové obsahují hodně masa a obvykle více než 30 až 40 % bílkovin v suchých krmivech pro psy. Oba spolupracují s regionálními farmáři, rybáři a rančery v Kanadě při získávání surovin, a to již více než 30 let.

Acana

Název značky Acana je směsí slov ‚Alberta‘ a ‚Canada‘ a byl to první značkový produkt Champion. V roce 2016 mu bylo 25 let, ale od svého založení je prémiovým krmivem pro domácí mazlíčky díky své vysoké kvalitě. 

Granule Acana nabízí vysoké množství kvalitních živočišných proteinů. Tyto granule jsou hypoalergenní bez pšenice, bez kukuřice a bez lepku. Ovesná mouka a rýže jsou v páře vařené, díky tomu jsou snadno stravitelné. Na výběr u nás najdete hned několik druhů!

Orijen

Orijen byl uveden na trh později v roce 2005 a jde o záměrně překlep latinského slova „Origin“ a vyslovuje se stejným způsobem. Champion uvádí, že jejich značka ztělesňuje význam tohoto slova, protože vyživuje psy tak, jak to příroda zamýšlela.

Champion je světovým lídrem z hlediska kvality a podílu na trhu. I když nejsou zdaleka tak velké jako jiné značky. Orijen obecně získává velmi pozitivní recenze a několikrát ocenění krmivo roku. Jsou hrdí na to, že vytvářejí, vaří a balí interně a nikdy svoji výrobu nikomu nezadávají. To znamená, že si mohou být jisti, co jde do jejich produktů, a mají plnou kontrolu nad výrobní linkou, od počátku až po dodání zákazníkovi.

Jen málo společností může tvrdit stejná tvrzení o složkách jako Orijen, zejména o obrovském množství místních a regionálních produktů. Orijen má dokonce farmáře, kteří pěstují bylinky jen pro jejich psí krmivo! 

Granule Orijen jsou ještě o chlup lepší složením než Acana. Samozřejmostí je, že toto krmivo neobsahuje obiloviny a brambory. Nabízí vysoké množství kvalitních živočišných proteinů z volně chovaných zvířat, jako jsou kuřata, krůty, ryby, bizoni, kanci a mnoho dalších. Jaké živočišné produkty granule obsahují, závisí na typu granulí, který zvolíte.

Orijen myslí také na seniory, jejíchž granule jsou vyrobené se sníženým obsahem sacharidů a nízkou glykemickou zátěží pro zajištění vrcholové kondice všech starších psů. Naopak jejich granule pro štěňáta jsou plné živin, které podporují vrcholovou kondici a správný vývoj psa.

Krmiva Acana a Orijen si zakládají na těch nejlepších surovinách kanadského původů – v Albertě vyrobené i vypěstované. Krmivo jasného původu z kanadských farem bude nepochybně chutnat i vašemu bafanovi!

Zajímají vás plemena psů? Pak navštivte náš psí atlas, který postupně rozšiřujeme.