Právě si prohlížíte Cestování se psem

Cestování se psem

Začínají letní teploty a čím dál tím více budeme s našimi bafany cestovat po výletech. Je důležité být na cestování se psem připraveni a zajistit tak bezpečí nás a našeho mazlíčka. Jak cestovat se psem Vám poradíme v tomto článku. 

Obsah

Při cestování se psem v autě je důležité si uvědomit, že pokud necháme psa volně sedět na sedačce, tak může cestovat ze strany na stranu a zbytečně si může udělat malé zranění. Pokud však prudce zabrzdíme, volně posazeny pes je nebezpečný nejen pro sebe ale také může lehce vlítnou k Vám na přední sedačky, nebo prolítnout sklem. Je proto velmi důležité, mít psa správně připevněného. 

Bezpečnost psa při přepravě autem 

Psa bychom měli omezit tak, aby se minimalizovalo riziko, že bude zvíře jakýmkoliv způsobem zasahovat do řízení, dotírat na řidiče nebo spolujezdce nebo vyskakovat z okna. Důležitá je také bezpečnost psa i celé posádky při nárazu nebo prudkém brzdění. Dále musíme také myslet na ochranu vnitřního interiéru vozidla proti chlupům, nečistotám z tlapek a poškrábání psími drápy. 

Cestování se psem

Postroje, pásy a sítě do auta

Pokud chceme bezpečně přepravovat středního či většího pejska, doporučujeme si pro něho pořídit bezpečnostní postroj a bezpečnostní pás. 

V nabídce máme postroje jak pro malé, tak pro střední a velké psy. Postroje pro psy jsou skladné a finančně dostupné. Proto jsou mezi majiteli pejsků velmi oblíbené. Jsou vyrobené tak, aby se v nich pes po dobu jízdy cítil bezpečně a pohodlně. Pokud pejska vozíme v zavazadlovém prostoru, měl by být také jištěn bezpečnostním postrojem. 

Bezpečnostní pás k postroji, by měl být takové délky, aby pejsek nedosáhl na žádného pasažéra v autě. Při autonehodě je tělo psa vymrštěno do všech směrů a pes by mohl sebou nebo svými packami, osobu sedící vedle něj vážně poranit. Proto je třeba dbát na správně zkrácení pásu při uchycení psa v autě. 

Pokud chceme ještě větší bezpečnost při cestování se psem, můžeme oddělit prostor mezi psem a řidičem. K tomuto použijeme síť do auta, které jsou schopny psa udržet a zbrzdit tak jeho náraz při autonehodě nebo velmi prudkém zabrždění. Pouze autosíť však nepoužívejte jako plnohodnotnou ochranu psa v autě. Pes musí být vždy připoután! 

Přepravky pro psy, autosedačky a boxy

Přepravka je považována za nejbezpečnější pomůcku sloužící k přepravě psa. Rovněž je zde výhodou, že zvíře neznečistí a nepoškrábe auto. V přepravce se pes cítí bezpečněji a my nemusíme kontrolovat psa, jestli na zadní sedačce nebo v kufru, nedělá neplechu. Přepravky jsou však vhodné pro malá a středně velká zvířata. 

Na našem e-shopu máme široký výběr přepravních boxů, klecí a autosedaček

Existuje spoustu druhů přepravek. Některé mají otevírání pouze z boku, některé se dají otevřít na více místech, pro komfortnější vkládání zvířete do přepravky. V některých přepravkách naleznete také měkkou podložku pro měkčí ležení pro Vašeho pejska. Druhů je opravdu několik, takže si stačí jenom vybrat. 

Přepravky vždy připoutejte bezpečnostním pásem nejen v prostoru auta, ale také v kufru!

Cestování se psem

Zavazadlový prostor

Pokud nechcete dát psa ani do klece, boxu nebo nechat na zadní sedačce, můžete použít mříže do auta, které slouží pro přepravu psů v zavazadlovém prostoru, aniž by jste se obávali, že přeskočí na zadní sedadla. Je to tak bezpečné jak pro vás, tak i pro vašeho bafana. Mříže vybírejte dle typu vozidla. Mají plně nastavitelnou šířku i výšku. Rozhodně psa v kufru také připoutejte a rovněž zajistěte veškeré předměty, které by mohly Vašemu pejskovi ublížit! 

Deky a plachty do auta

Pokud nechceme mít chlupaté, špinavé a poškrábané auto, je vhodné pořídit do auta jak na zadní sedačku tak do kufru plachtu nebo potah do auta. Plachta slouží jako ochrana pro automobil a mívají také kapsy, kam můžete schovat pamlsky, vodítko, očkovací průkaz, cestovní pas pro psa a další věci. Pro větší pohodlí Vašeho pejska mu můžete pořídit deku.

Zabezpečení psa mimo vozidlo

Pokud máte pejska připoutaného postrojem a pásem, můžete postroj využít také ve chvíli, kdy potřebujete i se psem vystoupit z auta, například když se Vám porouchá auto. Můžete si psa pohodlně přepnout již v autě z pasu na vodítko a nehrozí, že by Vám vyskočil do silnice. Pokud pejska převážíte v boxu, rovněž byste měli mít obojek nebo postroj pro lepší manipulaci s pejskem. Výhodou jsou obojky a postroje s reflexními prvky, nebo reflexní vesty, kdy je pejsek dobře vidět i za tmy. 

Cestování se psem

Cestování vlakem se psem a v MHD

Při cestování se psem v dopravních prostředcích je rovněž potřeba dbát na bezpečí jak pejska tak spolucestujících. Nejvhodnější je pořídit box nebo přepravku, kde je pejsek schován, neruší ho okolí a může v klidu ležet. Pokud přepravujeme psa bez boxu, je povinností majitele dát psovi náhubek. Náhubek nesmí psa škrtit, musí být volný, musí v něm volně dýchat a musí si v něm pohodlně zívnout! 

Pokud se s námi budete chtít poradit, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu na našem e-shopu www.bafoo.cz nebo přes e-mailovou adresu info@bafoo.cz
Líbil se vám článek „Cestování se psem“? Máme pro Vás další články v naší Psí poradně. Zajímají vás plemena psů? Pak navštivte náš psí atlas, který postupně rozšiřujeme.