Právě si prohlížíte Dynastie a její život v 5. a 6 měsíci

Dynastie a její život v 5. a 6 měsíci

Je to neuvěřitelné, ale Dý je u nás už šest měsíců. Tak si pojďme shrnout, co se za ty dva měsíce všechno stalo.

Zdraví

Nebyla by to Dý, kdyby se jí zase nějaké malé zranění nebo problém nestal, takže si to pojďme říct.

Jako první zranění je čumák, protože ho někdy strká tam, kam by neměla. No a tak to taky dopadlo. Když jsme byli na procházce, tak jsme šli kolem domu, kde měli pejska. No a jelikož by si hrála s každým koho potká, tak strčila čumák skrze plot. Pes jí kousnul a ona začala kňučet.

Když už se jí to pomalu začalo hojit, tak jí kousnul další pejsek na cvičáku. Její čumák po kousnutí můžete vidět na fotce.

Dý a její pokousaná nos

Jako další zranění, nebo spíše problém, jsou špatná hovínka neboli průjem. Před pár týdny jsme koupili nové granule. Ze začátku to bylo v pohodě, ale po pár dnech začala mít pěkný průjem. Chvíli jsme čekali, jestli to nepřejde, ale po pár dnech jsme jí koupili nové (granule). Jenže nastal další problém. Tyto granule jí nechutnali. Takže každodenní rutina byla stejná. Sedět nad ní, než bude miska prázdná. Docela to fungovalo, ale sedět 3krát denně u ni a koukat na to jak jí, není úplná zábava. Nicméně nedávno jsme jí dali granule, ze kterých měla průjem a nic se jí nestalo. Takže nikdo neví, z čeho vlastně ten průjem měla.

No a jako třetí problém jsou blechy. Ano, Dý měla blechy a měla jich opravdu spoustu. Všimli jsme si toho nedávno. Bylo asi 22:30 a já jsem si ji pohladila. Najednou jsem si všimla, že po ní leze nějaký brouk. Pak jsme jí asi hodinu hledali blechy v hlavě a snažili se je zabít. Další den jsme jí dali nějaký prášek, postříkali jí sprejem proti blechám a pak už to bylo v pohodě.

Dý a cvičení

Myslím si, že Dý se pořád zlepšuje. Sice to není vidět, ale rozdíl tam je. Co se týče cvičáku, tak to není vůbec špatný. Už si pomalu začíná zvykat na ostatní pejsky a ignorovat okolí. Samozřejmě trénujeme přivolání, nevšímat si ostatních pejsků, … Sice to postupuje pomalu, ale věřím že z ní jednou bude hodný a vycvičený pejsek.

Astralský ovčák Dynastie si hraje s Terezkou

DĚKUJI, ŽE JSTE ČETLI AŽ DO KONCE !!!

Zajímá vás, z jaké misky papá? Mrkněte se tady. A všechny její příběhy najdete zde.