Právě si prohlížíte Dynastie a její život v 7. až 9. měsíci

Dynastie a její život v 7. až 9. měsíci

Zdraví

Každému pejskovi se někdy něco stane, tak se pojďme podívat, co se stalo naší Dýnušce tentokrát.

Při hárání se feny většinou chovají divně. Dynastie měla období kdy se divně chovala, proto jsme si začali myslet, že hárá. Byla pořád unavená, nechtěla jíst. Tak jsme jí delší dobu pozorovali, ale žádné stopy krve ani potůčky na podlaze jsme nenašli. Žádné důkazy nemáme, takže nevíme jestli hárá nebo ne.

Další věc, je blití. Byl večer a my jsme se koukali na televizi. Dý ležela na zemi. Když jsem se na ní podívala, vedle ní byla malá loužička zvratek. Tak jsem se šla podívat blíž a vidím za ní hroudu vyblité směsi konzervy, granulí. Tak jsme Dý dali ven a utřeli podlahu. Doufali jsme, že se jenom přejedla, ale druhý den se pozvracela dvakrát. Vždy když Dynastie zvrací, tak jí místo granulí a konzervy dáme granule, které necháme chvíli rozmočené ve vodě. Pár dnů jsme ji dávali jen granule s vodou a když přestala zvracet, začali jsme jí dávat zase konzervu. Začala zvracet znovu! Tak jsme konzervu vyhodili. Myslíme si, že byla zkažená konzerva.

Věc, o které bych se chtěla zmínit, je vyčesávání psa. Je to opravdu důležité! Takže pokud máte plemeno, které má dlouhou srst, jako třeba my máme australského ovčáka, tak je potřeba tomu věnovat čas. My jsme tomu nevěnovali tolik pozornosti a taky to tak dopadlo! Psa je důležité česat opravdu všude. Nejen na zádech, ale také pod krkem, za ušima.

My jsme Dý sice vyčesávali, ale oblast uší jsme moc neřešili. Jelikož se psi drbají nohou za ušima, tak se jim tam začnou dělat takové boule. Je to srst, která se do sebe zamotá. Pokud to v čas nerozčesáte, bude to horší a horší, až to budete muset ustřihnout. Já jsem pak hodinu stříhala boule za ušima a snažila se to rozčesat. Nakonec se mi to povedlo, ale opravdu to nebylo lehké. Chtěla bych proto říct, abyste si na to dávali pozor!!.

Dynastie pózuje před kámošem

Chování Dynastie

Dýny chování je horší a horší. Minule jsem psala, že se Dý zlepšila, ale asi jsem to zakřikla. Poslední dobou jsme na cvičáku nebyli a je to vidět! Doufám, že se to zlepší.

Mezi to, proč si myslím, že se Dynastie zhoršila, patří např: útěky! Dý za poslední dobu 2x utekla!

Naše vrata se sami otvírají a zavírají pomocí tlačítka. Pokud je zapomenete zavřít, tak se po 1 minutě automaticky zavřou. Kvůli vratům vznikly oba dva útěky. Jednou jsme zapomněli zavřít vrata, když jsme odjížděli pryč. Když jsme si to uvědomili a vrátili jsme se zpátky, Dýna už byla asi 50 metrů od baráku!

Druhý útěk se stal hned nedávno. Zapomněli jsme zavřít bránu a Dý utekla. Tentokrát jsme si nevšimli, že zmizela. Po 2 hodinách k nám přijeli policajti s Dý, aby nám jí předali. Naštěstí máme za domem pole, na kterém je Dý moc ráda, takže zůstala jen tam.

Existují dva druhy psa: ten co má radši hraní než pamlsky a ten co má radši pamlsky než hraní. My bohužel máme ten horší typ, což je ten první. Nejenom, že je Dý ten horší typ, ale je taky pěkně rozmlsaná. Koupili jsme pamlsky, které nám doporučili zkušené výcvikářky, ale to naše rozmlsané zlobidlo stejně nechce!

Já děkuji, že jste četli až do konce!!!      

Zajímá vás, z jaké misky papá? Mrkněte se tady. A všechny její příběhy najdete zde.