Právě si prohlížíte Jak vybrat šampon pro psa

Jak vybrat šampon pro psa

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuBLOG / Psí poradna

Přemýšlíte jaký šampon zvolit pro vašeho psího miláčka? Chcete, aby byl šampon správně zvolen dle typu srsti a po koupání neměl váš pejsek vyrážku a nedrbal se? Na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět v našem článku. Vybrat správný šampon pro psa bude tak pro vás jednodušší.

Obsah

Šamponů je velká řada a vyznat se v nich je pro lajka obtížné. Určitě někoho napadne myšlenka, proč nemůže dát pejskovi svůj šampon, když vám také vyhovuje? S pejskem sdílíme ledacos postel, gauč, společné chvíle, chodí s námi do práce a mnoho dalšího, ale šampon je opravdu nevhodný a nikdy byste s ním vašeho chlupáče neměli mýt. 

Proč psí šampon ? 

Jeden z hlavních důvodů proč pořídit pejskovi vlastní šampon je, že psi a lidé mají rozlišné hodnoty pH kůže. Psí kůže má rovnovážnou hodnotu okolo 7,5, zatímco lidská pokožka má rovnováhu mezi 5,5 – 5,6. To znamená, že pH pokožky vašeho pejska není tak kyselá, jako naše lidská a tím pádem by mu naše šampony způsobily podráždění a vysušení pokožky. Zhoršil by stav jeho srsti a mohl by pokožku porušit. Pokožka je pro vašeho bafana velmi důležitá, jelikož jej chrání před parazity, bakteriemi, viry a udržuje tělo hydratované. Psi mají podstatně citlivější pokožku nežli lidé. 

Běžné složení šamponů je tedy přizpůsobeno pH toho, pro koho je šampon určen, aby docházelo k co nejmenšímu narušování rovnováhy pH. 

Správně vybraný šampon pro psa naopak srst vašeho pejska krásně vyčistí, zbaví ho virů a parazitů, dodá srsti lesk a vitamíny. 

Jak vybrat šampon?

Psích šamponů existuje celá řada. Vybíráme především dle rasy a typu srsti psa. Dále bychom měli sáhnout po šamponu, který je vyroben z přírodních ingrediencí jako je arganový a makadamový olej, aloe vera a další. Na našem e-shopu najdete šampony od značek Gottlieb, Greenfields a Trixie, které tyto ingredience obsahují a poskytnou tak vašemu pejskovi řádnou ochranu a péči. 

Velmi důležité při péči o srst je nejen správný výběr šamponu, ale také oplachová péče a doplňování vitamínů zevnitř. Pejska bychom měli oplachovat velmi důkladně, dokud nemá srst úplně čistou a nemá na ni žádné stopy šamponu. 

šampon pro psa

Druhy šamponů

Šampon pro psa proti alergii

Hypoalergenní šampony pro psy jsou vyrobeny pro pejsky s citlivou kůží či alergií na některé látky obsažené v běžných šamponech. Tyto přípravky jsou extra šetrné a jemné, nevysušují a nedráždí pokožku a obnovují přirozený stav srsti. Často se také pro tyto pejsky používají čistě přírodní šampony. 

Šampon pro psa proti parazitům

Antiparazitní šampony slouží k hubení parazitů, jako jsou blechy, vši, klíšťata a další nezvaní hosté. Šampon parazity ve většině případech odstraní a vytváří na pokožce ochrannou bariéru. Tyto šampony mají většinou účinnost do dalšího vykoupání pejska. 

Šampon proti svědění

Tyto šampony vašemu pejskovi pomáhají když má ekzém, svědí ho kůže, má lupy nebo podrážděnou pokožku. 

Šampon pro bílou a černou srst

Jelikož má bílá srst u pejsků tendenci žloutnout a černá zase reznout, existují speciální šampony pro tyto pejsky. Základem je určitě správné krmivo bez zbytečně vysokého obsahu karotenů a dále podpůrná mycí péče. Šampony pro psy s bílou srstí podporují přirozenou barvu a díky tomu srst nežloutne. Šampony pro psy s černou srstí rovněž podporují přirozenou barvu pejska a zamezují reznutí srsti. 

Šampon pro štěňata

Šampony pro štěňata jsou speciálně vyvinuté pro potřeby jemné a citlivé kůže štěňátek. Chrání srst před vysoušením a dělají ji zdravou, lesklou a jemnou. Výhodu je, že šampon neštípe v očích.

Na našem e-shopu také najdete speciální šampony pro pudly a pejsky s kudrnatou srstí, pro jorkšíry, kondicionéry a šampony s kondicionérem.

Šampony také můžeme vybrat podle toho, jestli má náš pejsek krátkou srst nebo dlouhou srst. A rovněž můžeme doporučit šampon pro barevnou srst

Zajímají vás plemena psů? Pak navštivte náš psí atlas, který postupně rozšiřujeme.