Právě si prohlížíte Jak zabavit psa, aby se nenudil

Jak zabavit psa, aby se nenudil

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuBLOG / Psí poradna

Máme tady podzim a zima se pomalu ale jistě blíží a s tím jsou spojené dlouhé večery. Víte, jak zabavit psa, když se Vám nechce ven do toho studeného počasí? Zkuste s ním trénovat povely a zapojte interaktivní hračky! 

Obsah

Jak zabavit psa? Vyzkoušejte interaktivní hračky pro psy

Víte, jak zabavit psa? Interaktivní hračky pro psy, jsou pro Vaše bafany skvělou formou zábavy a jako bonus trénují jejich mozek! Můžete vybrat hned z několika druhů hraček. Pokud si s pejskem hrajete nebo ho cvičíte, nezapomeňte ho motivovat pamlsky, o to víc ho hra s Vámi bude bavit. 

Lízací podložky

Jsou to silikonové nebo plastové podložky s velkým množstvím zahybů na vylizování ňamin. Pejska vylizování uklidňuje, takže jsou skvělé také při stresových situacích. Podložky můžete naplnit běžnou konzervou, paštikou, jogurtem, domácí přesnídávkou apod. Na letní dny můžete naplněnou podložku zamrazit a pejsek se díky tomu při konzumaci ochladí. 

Čmuchací koberečky

Čmuchací kobereček je skvělá interaktivní pomůcka, která má několik úrovní složitosti, která zabaví smysly vašeho pejska. Rozvíjí jeden ze základních instinktů vašeho bafana. Navíc lze používat i pro každodenní krmení, jelikož zabraňuje hltání. Ideální pomůcka, jak zabavit pejska a odnaučit jej nešvarům, jako je kousání nábytku apod. Velkou výhodou je, že koberečky se dají prát v pračce. 

Jak zabavit psa, aby se nenudil
Jak zabavit psa, aby se nenudil

Hlavolamy

Hlavolamy pro psy jsou ideální hračky, pokud potřebujete zabavit pejska mentálně. Pejsek se unaví, aniž by musel jít na procházku a nebude demolovat byt nebo zahradu. Hlavolamy mají různé velikosti a úrovně náročnosti. Některé hlavolamy mají spoustu otvorů pro ukrytí pamlsků. Na našem e-shopu máme hlavolamy různých obtížností pro všechna plemena psů. Vyzkoušejte například hlavolamy od Trixie Dog Activity. 

Plnící hračky na pamlsky

Hračky na pamlsky pejsci milují. Je to jeden ze základních instinktů vašeho pejska vydolovat i to poslední masíčko. U hračky na pamlsky se pejsek unaví nejen fyzicky, ale hlavně mentálně. Pak jej už nenapadne dělat další lumpárny. Hračka procvičí jeho vnímání a smysly, zapojí žvýkací svaly a očistí zuby od plaku. Vyzkoušejte například plnící Kong hračky, které naplníte pamlsky, konzervou, paštikou nebo jinou dobrotou. Bafanovi potrvá nějakou dobu, než z hračky jídlo dostane. 

Kousací hračky

Kousací hračku musí mít každý pejsek. Bafani je milují. Je to jejich přirozený instinkt, stále něco kousat. Podpořte jejich přirozenost a kupte jim kousací hračku z kvalitního materiálu, která skutečně dlouho vydrží. Na našem e-shopu najdete širokou nabídku kousacích hraček, ať to jsou gumy, přetahovadla, plyšáci nebo hračky na pamlsky. 

Přetahovadla pro psy 

Každý pes miluje přetahování. Je to jeden z jeho základních instinktů. Najdete u nás různé typy přetahovadel z různých materiálů, jako je guma, lano, plyš s úchyty nebo držáky. Při přetahováním s pejskem dbejte na to, aby jste tahali na úrovni jeho hlavy, aby se bafan příliš nezakláněl. Jinak by mohlo dojít ke zranění krčních svalů. Opatrně při přetahování se štěňátky. Jejich zoubky jsou velmi ostré a současně křehké a lehce dojde k jejich zlomení. Přílišné přetahovéní v mladém věku může mít za následek špatné uspořádání zubů.

Pullery

Skvělou hračkou jak na ven, tak na dlouhé zimní večery je Puller. Jsou to speciální kruhy pro trénink vašeho pejska. Jsou vhodné pro aportování, přetahování nebo skákání. Lehká, super odolná pomůcka, z unikátního zdravotně nezávadného materiálu, který nepoškozuje zuby a dásně. Plavě ve vodě, snadno se udržuje, velmi dlouho vydrží. S Pullerem můžete vymýšlet různé hry jako je Puller running, Puller jumping, Puller pulling a mnoho dalšího. 

Aportovací hračky

Pokud máte doma více prostoru, nebo zahradu, můžete pejskovi aportovat jeho oblíbené hračky. Aportovací hračky jsou pro pejsky všech ras a velikostí. Pro většinu pejsků je aportování největší zábava u které vybijí spoustu energie. Vybírejte z široké škály aportovacích hraček, jako jsou míčky, frisbee, uzly, ve tvaru kosti nebo do vody. Pro delší vzdálenost můžete zvolit vrhače míčků.

Kousací pamlsky

Víte také, jak zabavit psa? No přece kousacími pamlsky! Například shozené paroží nebo rohy představují vynikající a nejpřirozenější produkt ke žvýkání pro vašeho psa. Kromě uspokojení potřeby žvýkání mu paroh zároveň pomáhá čistit zuby a udržovat zdravé dásně. Vzhledem ke své tvrdosti je paroží velmi odolná žvýkací hračka, která navíc obsahuje cenné minerální látky. Struktura a stavba parohu odolá i velmi silným čelistem, nehrozí jeho rozbití nebo rozkousání. Pro většinu psů představuje žvýkání důležitou relaxaci, na paroží se tak můžou dosyta vyřádit.

Vašemu bafanovi udělat radost také různými druhy kostí. Šunkové, vepřové, hovězí nebo bůvolí, s nimi nešlápnete vedle. Při okusování kosti posílí nejen žvýkací svaly, ale také svaly na krku a páteři. Kosti jsou výborný zubní kartáček. Při žvýkání kosti se odstraňuje zubní plak a kámen, taktéž pomůže osvěžit dech vašeho pejska. V neposlední řadě kosti obsahují mnoho minerálních látek a vitamínů.

Pokud se s námi budete chtít poradit, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu na našem e-shopu www.bafoo.cz nebo přes e-mailovou adresu info@bafoo.cz

Líbil se vám článek „Jak zabavit psa, aby se nenudil“? Máme pro vás další články v naší Psí poradně. Zajímají vás plemena psů? Pak navštivte náš psí atlas, který postupně rozšiřujeme.