Právě si prohlížíte Jak zklidnit psa na Silvestra

Jak zklidnit psa na Silvestra

 • Autor příspěvku
 • Rubriky příspěvkuBLOG / Psí poradna

Možná si říkáte, že tento den je to pro vašeho pejska jako každý jiný den, ale zkuste se nad tím zamyslet. Dle každoročních statistik se na Silvestra ztratí nejvíce psů za celý rok. Otázka tedy zní, jak zklidnit psa na Silvestra.

Psi na Silvestra častěji utíkají z následujících důvodů:

 • Hlasité zvuky, jako jsou večírky, ohňostroje, hlasitá hudba
 • Velké davy lidí
 • Neznámé prostředí
 • Změna jejich běžné rutiny

Ohňostroje, hluk a hlasitá hudba dokážou i toho nejstatečnějšího bafana proměnit ve vystrašené štěně. Když se pejsek bojí, má přirozený instinkt utéct a najít si úkryt. To je důvod, proč je důležité řídit se níže uvedenými radami, aby byl váš chlupáč tento Silvestr v bezpečí, klidný a šťastný. 

Jak zklidnit psa na Silvestra

Při přípravě vašeho bafana na klidný silvestrovský večer použijte selský rozum. Vždy jej během večera sledujte a buďte extra pozorní, když se zvýší počet ohňostrojů, hluk a hlasitá hudba. Nezapomeňte vzít v úvahu těchto 5 tipů :

1. Ujistěte se, že váš pes bude mít dostatek fyzické aktivity

Jedním ze způsobů, jak zklidnit psa na Silvestra, je trochu ho unavit během dne. Vydejte se na pravidelnou procházku a jděte delší nebo náročnější trasu, než obvykle. Váš pes tak bude unavenější a klidnější a bude mít větší šanci, že se večer dobře vyspí.

Při venkovních procházkách se psem dbejte zvýšené opatrnosti

Při venčení psa je důležité dbát zvýšené opatrnosti, protože někteří lidé ohňostroje testují před Silvestrem nebo bouchají petardy. Jak jsme zmínili výše, hlasité zvuky (zejména nečekaná rána) mohou vašeho psa vyděsit a spustit jeho instinkt k útěku. Mějte tedy svého psa na vodítku.

2. Vytvořte bezpečný prostor pro vašeho psa uvnitř

Zásadní je mít svého pejska uvnitř bytu nebo domu. Pokud někoho hostíte na Silvestra, myslete dopředu a věnujte svému psovi pokoj nebo nějaký vymezený prostor. Vyplňte pokoj předměty vašeho pejska, nějakým jídlem a vodou. Tento prostor bude během večera bezpečným místem vašeho psa.

Pokud máte v plánu někde být, bylo by nejlepší najít kamaráda nebo člena rodiny (s volnějšími silvestrovskými plány) a požádat je, aby vám na večer pejska pohlídali. Společně mohou sledovat televizi nebo poslouchat nějakou relaxační hudbu a užít si společně poklidný Silvestr.

Věděli jste, že psi slyší čtyřikrát lépe než lidé. Takže ohňostroje, petardy a podobně mohou způsobit extrémní stres u vašeho chlupáče. Pokud je to možné, vezměte jej na klidné místo, mimo večírek nebo ohňostroje. Kdyby mohl, určitě by vám za to poděkoval.

Dodržujte rutiny zahrnující spánek, jídlo a vodu.

Vždy se ujistěte, že váš pes má přístup k vodě a krmivu. Dodržujte jejich každodenní rutiny a snažte se zajistit, aby šel spát v obvyklou dobu. Rutiny mu pomohou cítit se bezpečně. Díky tomu se váš pes bude cítit uvolněněji a méně náchylný k útěku, pokud se bojí. Především se ujistěte, že krmíte svého chlupatého přítele v klidných chvílích, abyste se vyhnuli riziku vdechnutí a udušení.

Pes s cedulkou nekupujte ohňostroje, máme strach

3. Udržujte svého psa mimo dosah nebezpečných látek.

Mějte na paměti, že v tento den se mohou v okolí vyskytovat neobvyklé látky, které jsou pro vašeho psa skutečně toxické – nezapomeňte jej proto před těmito psími jedy chránit . Mezi nebezpečné látky patří:

 • Alkohol
 • Ohňostroje, prskavky
 • Čokoláda
 • Cigarety a drogy, včetně marihuanového kouře z druhé ruky
 • Chemikálie
 • Toxické pokojové rostliny
 • Slané občerstvení
 • Maso s kostmi

Mělo by to být samozřejmé, ale držte svého psa daleko od ohňostrojových slavností. Může se zranit nebo náhodně otrávit. A nedovolte, aby váš bafan požil alkohol, lidské jídlo nebo drogy. Psi, kteří požili alkohol, mohou být letargičtí, zvracet, mít potíže s chůzí nebo dokonce zaznamenat pokles krevního tlaku a tělesné teploty .

Zvláště pokud jste u přítele nebo mimo domov; v okolí mohou být neznámé nebezpečné látky. Nechcete, abyste museli naléhavě navštívit veterináře v den, který by mohl být jedním z nejzábavnějších dnů v roce. Chraňte tedy svého psa před těmito nebezpečími!

4. Zaměstnejte svého psa

Psi jsou velmi zvědavá zvířata. Chcete-li čelit vzrušení a shonu Silvestra, najděte alternativní způsoby, jak jej zabavit. Kupte mu novou hračku; pokud má pes něco nového na hraní, je mnohem méně pravděpodobné, že se bude zajímat o to, co se kolem něj děje.

5. Věnujte pejskovi co nejvíce času

Snažte se strávit se svým psem na Silvestra co nejvíce času. Hrajte s ním jeho oblíbené hry. Koukejte společně na filmy nebo poslouchejte hudbu. Uspořádejte setkání s dalšími pejsky.

6. Uklidňující přípravky

Pokud přesto nevíte, jak zklidnit psa na Silvestra, můžete jej uklidnit ověřenými přípravky z našeho e-shopu, jako jsou Relaxis, Alavis Calming Extra silný nebo Aptus relax vet. Udělejte vše pro vašeho bafana, aby tento pro něj těžký den bez újmy zvládl!

Zajímají vás plemena psů? Pak navštivte náš psí atlas, který postupně rozšiřujeme.