Právě si prohlížíte Co pořídit domů, když si koupím štěně?

Co pořídit domů, když si koupím štěně?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuBLOG / Psí poradna

Rozhodli jste se k tomu velkému kroku a zamluvili jste si u chovatelky štěňátko? Pojďme si říct co budete na tento velký den potřebovat a jak se starat o štěně. 

Obsah

Pořídíme si štěně nebo nepořídíme?

Pořízení pejska je velký závazek na spoustu let, taková volba se musí hodně promyslet. Pokud jste pejska ještě neměli, hodně se toho změní. Pořídíte si skvělého psího parťáka, ale musíte na něho mít hodně času. Nutností jsou pravidelné procházky, hraní, péče o srst v závislosti na plemeni, pokud si pořídíte pejska s chlupy, tak budeme mít doma především na jaře a na podzim při výměně srsti spoustu chlupů. Pokud jste alergičtí nebo nechcete mít doma hodně chlupů, variantou je pořídit si štěně s vlasy, jako je například jorkšír. 

Je vhodné si odpovědět na spoustu otázek. Budete mít na pejska čas? Nebude často sám doma? Dovolenou budete muset přizpůsobit pejskovi nebo mu zajistit kvalitní hlídání. Je potřeba také zvážit, zda máte dostatek financí na kvalitní granule a výbavu.

Chovatelé často dávají štěňátku sebou domu chovatelský balíček. Ten obvykle obsahuje krmivo, na které je pejsek zvyklý, pamlsky, obojek, vodítko, jeho oblíbenou hračku nebo deku, na které je štěňátko zvyklé a má tam známe pachy matky a sourozenců, aby si pejsek v novém domově lépe zvykal. 

Co pořídit domů, když si pořídím štěně

Co pořídit domů, když si koupím štěně?

Dočkali jste se a nastal den D, kdy si můžete jet pro své vysněné štěňátko? Je potřeba být na tuto chvíli připraven. Jak jsme již zmínili, je možné, že od chovatele dostanete takzvaný chovatelský balíček, ale je určitě lepší připravit se na příchod nového člena rodiny sami. 

Jako jednu z prvních věcí, kterou byste měli pořídit je obojek nebo postroj a vodítko, abyste si pejska mohli od chovatele odvést.

Pokud pojedete autem, měli byste mít pejska zajištěného, aby se jemu a případně vám něco nestalo. Máte na výběr z přepravních boxů, přepravních klecí, autosedaček nebo postrojů s bezpečnostní spojkou. 

Měli byste se informovat u svého chovatele, jak krmit štěně, na jaké krmivo je pejsek zvyklý a to mu pořídit na nějaký čas také domů. Později mu ho můžete vyměnit dle vašich preferencí. Jak vybrat kvalitní krmivo, se dozvíte v našem článku „Jak vybrat granule pro psa“

Doma byste měli mít nachystané kvalitní misky. Už od štěněte by měli mít pejsci misky ve výšce hrudníku, tedy v poloze, ve které nebudou shrbení ale budou se moci krmit s hlavou v poloze, jako když stojí, aby se jim co nejlépe jedlo a pilo a ve stáří jste předešli torzi (přetočení) žaludku. 

Pro pejska jsou také důležité hračky. Výběr je výběr obrovský a je jenom na vás, čím vašemu štěňátku uděláte radost. 

Štěňátka hodně spí, takže je vhodné pořídit také kvalitní pelíšek, ve kterém se mu bude dobře odpočívat a spát. Na výběr jich je opravdu mnoho. Iglů, chlupaté jeskyně, křesla, spací pytle, ortopedické pelíšky, polštáře a mnoho dalšího. 

Nezapomeňte kromě výbavy pro štěně i vhodně zabezpečit byt. Rozmyslete si, kde bude štěňátko zůstávat, když odejdete z domu či bytu. Je možné, že se v něm ve vaší nepřítomnosti vyvenčí, nebo něco rozkouše. Je tedy možné pejskovi určit místnosti, kde může a kde ne a pořídit zábranu do dveří.

Je pravděpodobné, že si pejsek vybere své místo ve vašem společném domově sám, ale ze začátku ale mu takové místo vyberte sami, místo kde bude štěňátko cítit co nejvíce v bezpečí a nebude mít moc možností něco zničit nebo si svým chováním ublížit.

Co pořídit domů, když si pořídím štěně
Pokud se s námi budete chtít poradit, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu na našem e-shopu www.bafoo.cz nebo přes e-mailovou adresu info@bafoo.cz
Líbil se Vám článek „Co pořídit domů, když si koupím štěně“. Máme pro Vás další články v naší Psí poradně. Zajímají vás plemena psů? Pak navštivte náš psí atlas, který postupně rozšiřujeme.